T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE HİZMETÇİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 16.9.2021

​Bölge Müdürlüğümüzce düzenlenen Av ve Yaban Hayatı Faaliyetleri, Drone Kullanımı ve Fotokapan Kurulumu konulu Hizmetiçi Eğitimi, Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde 13-14-15 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlendi.


Hizmetiçi Eğitim; Bölge Müdürlüğümüze bağlı Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Iğdır ve Kars İl Şube Müdürlüklerimizde, Orman Muhafaza Memurlaru, Av Koruma Memurları ve Saha Bekçileri olarak görev yapan personellerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Eğitimin 1. gününde personellerimize, 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve ilgi mevzuatların uygulanması hakkında bilgilendirmeler yapıldı.


Eğitimin 2. gününde Erzurum Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memurlarınca Etkili İletişim dersi verildi.Eğitimin 3. gününde Erzurum Uzundere İlçesi Tortum Şelalesi arazisinde Drone Kullanımı ve Fotokapan Kurulumu eğitimleri uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
Hizmetiçi Eğitimi sonunda Uzundere Belediye Başkanı Sayın Hilmi AKTOPRAK ve Bölge Müdürümüz Sayın Okan GÜN tarafında personellerimize Katılım Belgeleri taktim edildi.